Aile Hekimliği Güncelleme Toplantıları’nın İlki 9 Ocak 2020 Tarihinde GerçekleştirilecekHastanemiz Aile Hekimliği Kliniği tarafından organize edilen ve sahada çalışan Aile Hekimlerinin eğitim ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayan toplantı dizilerinin ilki 9 Ocak 2020Perşembe saat 18:00’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde (Yeşilyurt AVM yanı Atakum) gerçekleşecek. Bu ilk toplantının konusu Türkiye’de birinci basamak sağlık hizmetlerinde gündemde olan kronik hastalıkların yönetimi olarak seçildi. Esansiyel Hipertansiyon  konuşulacağı toplantıya Prof.Dr.Dilek TOPRAK (Türkiye Aile Hek. Uzm.Derneği Bşk.Yard., Namık Kemal Üniv. Tıp Fak. Aile Hek.) ve Prof.Dr.Mustafa ARICI (Hacettepe Üniv. Tıp Fak. Nefroloji BD) katılacaklar.

Prof. Toprak “Esansiyel Hipertansiyon yönetiminde Aile Hekimi’nin rolü” başlıklı konuşmasında kronik hastalık yönetiminde Aile Hekimi’nin yerinin önemi konusunda bir konuşma yapacak. Bu konuşmada aile hekimi ve hasta arasındaki etkileşimin kronik hastalık bakım ve yönetimine etkisine vurgu yapacak. Prof.Arıcı ise 2019 yılında yayınlanan ve Hipertansiyon konusunda ulusal en önemli kılavuz niteliğinde olan Hipertansiyon Uzlaşı Raporu’ndan bahsedecek.

Eğitim toplantısına Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’nın yanı sıra Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği ve Samsun Aile Hekimleri Derneği de katkı sağlıyor.

Çevre illerden Aile Hekimlerinin de ilgi gösterdiği toplantıya ilimizde çalışan tüm Aile Hekimleri ve hekimler davetlidir.

 Ayrıntılı Bilgi İçin:

Sekretarya: SBÜ Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Kliniği

Doç.Dr.Erdinç YAVUZ (erdincyavuz@gmail.com)

Doç.Dr.Mahcube ÇUBUKÇU (mahcube@gmail.com)

Doç.Dr.Onur ÖZTÜRK (dr.onurozturk@yahoo.com)

Program:

18:00 Açılış Konuşmaları

-              Doç.Dr.Erdinç YAVUZ (SBÜ Samsun EAH Aile Hek. Kliniği Eğitim Sorumlusu)

-              Doç.Dr.Ahmet ŞEN (Başhekim)

-              Dr.Öğr.Üyesi Muhammet Ali Oruç (İl Sağlık Müdürü)

18:10 “Esansiyel Hipertansiyon yönetiminde Aile Hekimi’nin rolü”

Prof.Dr.Dilek TOPRAK (Türkiye Aile Hek. Uzm.Derneği Bşk.Yard., Namık Kemal Üniv. Tıp Fak. Aile Hek.)

18:30 “2019 Hipertansiyon Uzlaşı raporu ışığında esansiyel hipertansiyona yaklaşım”

Prof.Dr.Mustafa ARICI (Hacettepe Üniv. Tıp Fak. Nefroloji BD)

19:15 Kapanış.