Hastanemiz Pandemi Döneminde de Kesintisiz Hizmete Devam EttiCovid – 19 pandemisiyle mücadelede Hastanemiz  kesintisiz sağlık hizmeti sunmaya devam ederek , hastalarımıza “Şifa Kapısı” oldu. 
Hastanemiz Covid – 19 Pandemi sürecinde gerekli tıbbi ve teknik altyapıyı tamamladıktan sonra, hastanedeki hizmet alanlarını ikiye ayırarak, pandemi dışı hasta gruplarına da hizmet etmeyi  kesintisiz bir şekilde sürdürdü. 

Yaklaşık 2,5 aylık pandemi döneminde tedavi edilen Covid-19 hastaları dışında bu  dönemde poliklinik ve acil hastası olmak üzere toplam 120 bin hastanın muayenesini gerçekleştirdik. Bu dönemde hastanenin kritik tıbbi bölümleri olan Anjiyo Ünitesi, Onkoloji   ve İnme Merkezlerimiz aktif olarak çalıştı.
Bu süreçte 3000 civarı ameliyat ve 984 doğum gerçekleşti. Özellikle onkoloji  hastalarının tedavi sürecinin aksamamasına önem verildi. Onkoloji merkezinde 1000 civarı hastasının muayene ve kemoterapi sürecini etkin bir şekilde devam ederek, 350 acil kalp hastası ,  felç geçirme riski altındaki 100 hastamız  inme merkemiz de tedavi edildi. 
Normalleşmeye başladığımız bu günlerde Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak büyük sağlık ordumuzla hem Samsun’a hem Karadeniz Bölgesine hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu zorlu süreçte ile tüm  çalışanlarımıza teşekkür ederiz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ahmet ŞEN 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Başhekim