Sinop’ta yaşayan 12 yaşında ki Dila Erdoğan, bel ve sırt bölgesinde aşırı ağrısı ile hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Bozduman tarafından ameliyat edilerek, sağlığına kavuştu. Doktorumuza teşekkür ederiz
13 Nisan 2022

  • d1.png
  • d2.png
  

SİNOP (İHA) - 12 yaşındaki çocuk 'skolyoz'dan devlet hastanesinde kurtuldu

12 yaşındaki Dila'nın 'skolyoz' ameliyatından sonra boyu uzadı, ağrıları son buldu

SAMSUN - Sinop'ta yaşayan Dila Erdoğan, bel ve sırt bölgesinde aşırı ağrı ve günlük aktivitelerini yapmakta zorlanma nedenleriyle Samsun Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. 12 yaşındaki Dila, özel hastanelerde 100 ile 200 bin TL arasında yapılan skolyoz ameliyatını Samsun Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde ücretsiz olarak sağlığına kavuştu.

Samsun Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Karadeniz Bölgesi'nin sağlık yükünü çekmeye devam ediyor. Birçok farklı alanda hizmet veren hastanede tarihinde ikinci kez skolyoz ameliyatı gerçekleşti. Küçük yaşta skolyoz hastalığına yakalanan 12 yaşındaki Dila Erdoğan ise bel ve sırtındaki ağrılardan, omuz bölgesindeki eğrilikten yapılan başarılı omurga eğriliği ameliyatı ile kurtuldu. Hastanelerde nadir yapılan bu ameliyat ise ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Boyunda kısalma olan, yatarken zorlanan ve günlük aktivitelerini yapmakta zorlanan Dila Erdoğan ameliyat sonra yaşam kalitesi yükselerek taburcu oldu.

"Ameliyatından bir gün sonra kalktı, yürüdü"


Haber linki için tıkklayınız.