Getat Merkezi
13 Haziran 2024                         
II                                                                          

II                                                     
Ozon Tedavisi:

Bölgesel veya sistemik olarak ozon-oksijen karışımının kullanıldığı uygulama yöntemidir. Yaygın olarak vücuttan alınan 50 ile 100 cc kan medikal ozon gazı ile karıştırılarak hastaya geri verilmektedir.

Eklem- tendon- ligament yaralanmaları, bel fıtığı ve disk ağrıları, miyofasiyal ağrı, fibromiyalji diyabetik yaralar, nöropatik ağrı, enfekte diyabetik yaralar, kritik iskemili ekstremite yaralanmalarında kullanılabilir.

Proloterapi:
Proloterapi kas-eklem ağrı ve zedelenmeleri için kullanılan tamamlayıcı bir tıbbi tedavi yöntemidir. Proliferatif ve irritan solüsyonların (aneztezik madde ile yapılabilir)eklem bağ dokusu içine enjekte edilmesi 
uygulamasıdır. Enjeksiyonlar, genellikle zedelenmiş, aşınmış, güçleri azalmış, tendon ve ligamentlere ve eklemlere yapılır. Bu tedavide vücudun yeniden yapılanma süreci uyarılarak iyileşme sağlanmaya 
çalışılmaktadır.

Kupa Terapisi (Hacamat)

Kan dolaşımını artırmak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan kuru kupa uygulaması ve belli vücut noktalarında bölgesel vakumla beraber yüzeysel cilt kesikleri oluşturarak kanın alındığı yaş kupa uygulamasıdır.

Bağışıklık sistemini güçlendirme, fibromiyalji sendromu, romatizmal hastalıklara bağlı kronik ağrı ve eklem hareket kısıtlılığı, sabah tutukluğu, yorgunluk, kas iskelet sistemi mekanik ağrıları, diz ağrısı, migren, gerilim tipi baş ağrısı, sindirim sistemi hastalıklarına ait bulantı kusma kabızlık gibi durumlarda yapılabilmektedir.

Hirudoterapi (Sülük Uygulaması)

Tarım bakanlığı onaylı çiftliklerden elde edilen steril sülükler kullanılarak yapılan uygulamadır. Dejeneratif eklem hastalıkları, varisler, ağrı ve dolaşım bozukluğu gibi durumlarda destekleyici amaçlı kullanılmaktadır.

Apiterapi (Arı ve ürünleri ile tedavi uygulamaları)

Arı ve arı ürünlerinin bazı hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı ve destekleyici olarak kullanılmasıdır. Bal, polen, propolis ve arı sütü bağışıklık sistemini destekleyici olarak uygulanabilir. Arı zehri, kas-iskelet sistemi ağrıları, kızarıklık, hassasiyet gibi semptomların azaltılması, bacak, kas kasılmaları veya kas güçsüzlüğünde kas kuvvet artışına yardım amaçlı; bal kronik yaralarda iyileşme destekleyici amaçlı bölgesel olarak uygulanabilir.

Akupunktur

İğne lazer ışınları elektrik uyarısı kupa kulak içine uygulama manyetik topçuklar ses ve elektrik uyarı yöntemleri ile vücuttaki özel noktaların uyarılması sureti ile yapılan uygulamadır. Kas-iskelet sistemi ağrılarında eklem ağrılarında migren diş ağrıları, nöropatik ağrılar, gebelikle ilgili bulantı kusmalar, alerjik rinit, dismenore, infertilite, polikistik over sendromu, obezite de diyete uyum, alerji sigara bırakma, anksiyete gibi çok çeşitli durumlarda yapılmaktadır.

Larva Uygulaması (Maggot Terapi)

Özel bir sineğin steril yavrularının kronik yaralarda biyolojik temizlik amacıyla kullanılmasıdır. Diyabetik ayak ülserleri, venöz staz ülserleri, diyabete bağlı olmayan nöropatik ayak ülserleri, bası ülserleri, travmatik iyileşmeyen yaralar, ameliyat sonrası yaralar, osteomiyelit ve nekrotizan fasiit gibi çeşitli hastalıklarda kullanılmaktadır.

Mezoterapi

Uygulamada cildin ihtiyaçları belirlenerek kişiye özel karışımlar hedeflenen derinin bir tabakasına enjekte edilir. Enjekte edilen cildin ihtiyacı olan maddeler, yaşlanma süreciyle etkili bir şekilde başa çıkabilen sağlıklı ciltler için ideal ortamı sağlayan büyüme faktörleri, peptitler, antioksidanlar ve minerallerdir.

Fitoterapi

Geleneksel bitkisel tıbbi ürünler ve bitkisel ilaçlarla yapılan,tedavi ve sağlıklı yaşamın idamesi amacı güden bir yöntemdir.  • ge6.png
  • ge4.png
  • ge2.png
  • ge3.png
  • ge5.png
  • ge1.png